Zendesk

Lokalizacja

Lokalizacja

Kraków

Biurowiec

Biurowiec

MK29

Powierzchnia

Powierzchnia

3 400 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2023

Dla Zendeska biuro jest bardzo ważnym wyrazem tego, co reprezentuje sobą firma. Zaprojektowane przez nas wnętrza miały za zadanie bardzo dokładnie odzwierciedlać estetykę marki, a także jej charakter. Firmie bardzo zależało na tym, by przestrzenie ich biura były domowe, naturalne, a zarazem niezapomniane. Nie mogło przypominać tradycyjnego, korporacyjnego miejsca pracy, dlatego nawet zastosowana w środku barwa światła, nie jest typowa dla wnętrz biurowych – postawiliśmy tu bowiem na ciepły odcień (o natężeniu 2700 kelwinów).
Stworzone przez nas przestrzenie zdominowane są przez proste linie, czystą geometrię i naturalne materiały. Wszystko nawiązuje do stylu ponadczasowego duńskiego wzornictwa i kreować przyjazny, neutralny klimat zgodny z filozofią hygge, które stawia na przytulność i bezpieczeństwo.
Inne ciekawe motywy aranżacyjne to akcenty nawiązujące do polskiej architektury. Wśród nich znajdziemy PRL-owskie luksfery w strefie recepcji, a także popularne w międzywojniu płytki „gorseciki”, które znajdziemy w barze. Nie brakuje tu także regionalnych akcentów. Mocnym punktem przywołującym dziedzictwo Krakowa jest witraż, będący hołdem dla twórczości Stanisława Wyspiańskiego, zaprojektowany przez krakowskiego artystę. Nowoczesny styl tego elementu biura nawiązuje jednocześnie do kodu kolorystycznego firmy Zendesk.

WRóćPortfolio