UPC

Lokalizacja

Lokalizacja

Warszawa

Biurowiec

Biurowiec

SPARK

Powierzchnia

Powierzchnia

3 300 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2019

Znajdujące się na dwóch piętrach wieżowca w warszawskim kompleksie Spark nowe biuro UPC to przestrzeń, w której futuryzm łączy się z motywami graficznymi i domową elegancją. W zaprojektowanej przez The Design Group przestrzeni graficzna ikonografia stanowi urozmaicenie wizualne, będąc jednocześnie elementem pomagającym w orientacji w przestrzeni, nadając jej oryginalny, nieco komiksowy charakter. Nie zabrakło również dużej ilości zieleni czy eleganckich mebli, które budują domową, przytulną atmosferę. W biurze postawiono na otwarte przestrzenie z ażurowymi ściankami, rezygnując niemal całkowicie z gabinetów (zostawiając jeden dla prezesa firmy). Wnętrze oferuje natomiast strefy wyciszenia, w których można popracować w skupieniu, przestrzenie stworzone do chilloutu czy coffe pointy. Strefa gastronomiczna wygląda jak elegancka, domowa kuchnia. Ten efekt potęgują m.in. fronty wykonane z laminatu w kolorze miedzi.

Strefa recepcji została zaprojektowana w futurystycznym, technicznym stylu z solidną dawką zieleni i eleganckich mebli. Każdy z elementów ma obły albo owalny kształt, co widać szczególnie w kształcie zabudowy i zjawiskowych lampach pod sufitem. Na tle instalacji przeplatające się świetliste kręgi, z których trzy symbolizują komplementarne usługi firmy UPC. Z kolei eleganckie meble od najlepszych producentów sprawiają, że ta część biura przypomina bardziej salon czy kawiarnię, niż typową poczekalnię.

Już w tym miejscu można dostrzec charakterystyczny element aranżacji biura – dopracowaną, graficzną ikonografię. Pomaga ona w orientacji w przestrzeni i stanowi wizualne urozmaicenie. Przez to przestrzeń wygląda trochę jak część komputerowego interfejsu, a trochę jak komiksowe universum. Całość dopełniają bowiem pełnościenne grafiki z ilustracjami i hasłami motywującymi, które powstały na skutek kooperacji firmy UPC i pracowni The Design Group z agencją kreatywną. Dzięki temu to otoczenie jest przyjemne w odbiorze, nowoczesne i młodzieżowe. Wyrazista kolorystyka miesza się z elegancką industrialną czernią i nowoczesną stylistyką.

WRóćPortfolio