Grupa OLX

Lokalizacja

Lokalizacja

Poznań

Biurowiec

Biurowiec

Maraton

Powierzchnia

Powierzchnia

4500 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2022

Przebudowa biura OLX zaczęła się niedługo po pandemii – w połowie 2021 roku. Klientowi bardzo zależało więc na tym, by biuro było dostosowane do warunków, które pracownicy wypracowali sobie na home office, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ergonomię pracy i bezpieczeństwo. Właśnie dlatego biuro OLX to miejsce działań interdyscyplinarnych, w których poszczególne strefy czy pomieszczenia można zaprojektować i wykorzystać w zależności od potrzeb lub sytuacji. W biurze znajduje się bardzo dużo różnych pomieszczeń i salek, w których można popracować w ciszy, przeprowadzić burzę mózgu czy chociażby zorganizować calla z częścią zespołu pracującego z domów. Tak szerokie spektrum pomieszczeń pozwala użytkownikom na zmianę miejsca pracy, kiedy tylko tego potrzebują. Niemalże 50% biurek znajdujących się w biurze jest przeznaczona dla stałych pracowników. Reszta to hot deski.

OLX kładł duży nacisk na przestrzenie, które mają integrować pracowników i ułatwiać pracę w grupie. Duże sale spotkań, siłownia, kuchnia z dużym stołem, trybunami, strefą gier – miejsca te nie tylko jednoczą i spajają pracowników, ale też zachęcają do powrotu do biura tych, którzy po pandemii pozostali w domach. Uwagę zwraca też salka „design thinking”, czyli creative room. To multifunkcjonalna przestrzeń zaprojektowana zgodnie z filozofią agile, przeznaczona do pracy wspólnej. Podczas burzy mózgów, pracownicy mogą zapisywać swoje pomysły markerem na stole, którego blat wykończony jest powierzchnią do pisania. Najważniejsze z nich mogą przenieść na ogromny whiteboard, który zajmuje całą powierzchnię jednej ze ścian. Dzięki tym rozwiązaniom pracownicy mogą mieć pewność, że żadna istotna myśl nie umknie podczas rozmów, a także każdy zainteresowany ma dostęp do treści. Co więcej, wszystkie meble w sali są ruchome, dzięki czemu zespoły mogą swobodnie aranżować tu przestrzeń w zależności od swoich potrzeb.

Celem projektu biura OLX było także odtworzenie domowej atmosfery. W wielu przestrzeniach zaprojektowaliśmy miękkie siedziska czy wygodne fotele, by jak najbardziej przybliżyć w tych przestrzeniach przytulny klimat. Można tu wygodnie się rozsiąść i pracować tak jak w domowym zaciszu. Klimat ten podkreślają drewnopodobne panele PCV na podłodze oraz dywany, które znaleźć można w różnych miejscach biura. Salki natomiast często wyposażone są w grube kotary, które pełnią nie tylko funkcje akustyczne, ale również nadają przestrzeni przytulności. Dla uzyskania jeszcze lepszej akustyki w biurze, podwiesiliśmy laminowane baffle, które łącznie ważą ponad 200 ton.

WRóćPortfolio