Universal Music Polska

Lokalizacja

Lokalizacja

Warszawa

Biurowiec

Biurowiec

X20

Powierzchnia

Powierzchnia

ok. 1500 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2021

STYL BIURA:

To połączenie surowego stylu industrialnego z nowoczesnym, do którego dodaliśmy szczyptę klasycznej domowej elegancji.

MOTYW PRZEWODNI:

Idea równowagi pomiędzy elegancją, surowością i ciepłem wykorzystanych materiałów.
Przestrzeń biura UMP z założenia miała być spójna z innymi siedzibami Universal na świecie. Miała oddawać ona luźny klimat rozrywkowy, a zarazem podkreślić pełen profesjonalizm i nowoczesność firmy Universal Music Polska. Jednocześnie biuro miało być dostosowane do pracowników, ich potrzeb, a także wspierać ich codzienną pracę. Stąd też przestrzeń ta jest elegancka, utrzymana w ciemnej kolorystyce nadającej swoistego charakteru. Jest ona zarazem inspirująca, pobudzająca kreatywność i emanująca domowym klimatem. Wszystko po to, by pracownicy i goście odwiedzający wytwórnię, mogli poczuć się tu bezpiecznie i jak u siebie. W projekcie wykorzystane zostały materiały naturalne, ekologiczne, przyjazne śordowisku od polskich dostawców.

PROJEKT:

Główna część warszawskiej siedziby Universal Music Polska mieści się na ostatnim, piątym piętrze biurowca. Jest to część reprezentacyjna firmy. Znajduje się tu strefa recepcyjna, główna sala konferencyjna, kuchnia połączona z tarasem, open space z wydzielonymi salkami tematycznymi, studio video, a także gabinety kadry zarządzającej. W tej strefie, dla wygody gości odwiedzających biuro, projektanci postanowili umieścić ikonę designu, czyli kultowe, eleganckie, welurowe sofy i fotele w angielskim stylu Chesterfield, które pozwalają na komfortowy wypoczynek przy zachowaniu prostej, acz dostojnej postawy. Na open space każde stanowisko wyposażone jest w ergonomiczne, indywidualnie dostosowywane przez użytkowników krzesła Herman Miller (identyczne jak w londyńskiej siedzibie Universal) oraz system sterowania oświetleniem Lutron z regulacją natężenia i ciepła. Na piętrze tym zaprojektowana została również specjalna strefa z trybunami, służąca zarówno kreatywnym spotkaniom, jak i indywidualnej pracy w mniej formalnych warunkach. Wyróżnia ją nastrojowe, ciepłe oświetlenie w formie rozgwieżdżonego nieba.

Druga bardziej kameralna część biura o powierzchni ok. 300 m2 – rozlokowana została na czwartym piętrze budynku i jest siedzibą polskiego oddziału kultowej wytwórni Def Jam. Przestrzeń ta ma nieco odmienny, mniej formalny charakter. Znajduje się tu dużo softów, nieduża, otwarta kuchnia z neonem, tylko dwa gabinety, Loud Vip Room i charakterystyczny open space połączony ze sceną, a jego centralnym miejscem jest duża, wygodna kanapa z fotelami i stolikiem mające stworzyć przyjazna, domową atmosferę. To strefa kreacji przeznaczona przede wszystkim dla artystów i managerów.

Elementami wyróżniającymi przestrzeń warszawskiego biura Universal Music Polska z pewnością są zamówione pod wymiar prawdziwe, klasyczne neony, które znalazły sobie miejsce w wybranych działach firmy. Największą uwagę przykuwa specjalnie zaprojektowane lustro do selfie. Celowo umieściliśmy je w przejściu do studio video, przez które często przechodzą pracownicy i goście wytwórni. Na lustrze tym umieszczony został neon z właściwym dla tego miejsca hasłem „ no music no life”.

KLIENT:

Universal Music Polska jest częścią międzynarodowej wytwórni Universal Music Group. Ta ostatnia, posiada oddziały w wielu krajach na całym świecie, a swoje płyty pod skrzydłami Universal wydają takie sławy, jak Madonna czy U2. Nowa siedziba UMP mieści się w warszawskim biurowcu X20 na Dolnym Mokotowie.

ZAKRES PRAC THE DESIGN GROUP:

spaceplanning, projekt wnętrz, wizualizacje, nadzory

WRóćPortfolio