Allegro Poznań

Lokalizacja

Lokalizacja

Poznań

Biurowiec

Biurowiec

Nowy Rynek

Powierzchnia

Powierzchnia

ok. 24 700 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2022

Główna siedziba Allegro o powierzchni 24 700 mkw, zlokalizowana jest w budynku D kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu na 10 piętrach. Jest to bardzo złożony i kompleksowy projekt – znajduje się tu biuro do codziennej pracy różnych działów, centrum konferencyjne, mailroom, przedszkole dla najmłodszych, a nawet i call center, które zajmuje prawie całe piętro.

Wnętrza całego biura tworzą spójną całość z zewnętrznym krajobrazem, bowiem inspiracją do aranżacyjnych motywów była nowoczesna fasada budynku, w którym mieści się siedziba Allegro, a także charakterystyczny okrągły, przypominający donut (z ang. pączek), otwarty plac wewnątrz tego obiektu. Drewniane szczebelki charakterystyczne dla konstrukcji biurowca, można spotkać w strefie powitalnej na każdym piętrze biura Allegro. Z kolei organiczne formy i koło, nawiązujące do kształtu patio budynku, wykorzystaliśmy do zaprojektowania m.in. białych tablic, oświetlenia, dekoracyjnych elementów akustycznych, czy przeszkleń, które stały się motywem przewodnim poznańskiego biura.

Jednak dla jeszcze wyraźniejszego odróżnienia poznańskiej siedziby od pozostałych biur, wiele elementów wykończeń projektowane były pod hasłem „znane legendy stolicy Wielkopolski” oraz „kosmos”. Odniesienia te znaleźć można w biurze na ręcznie malowanych muralach, fototapetach, w centrum konferencyjnym czy nawet w przedszkolu (np. rakieta kosmiczna na wejściu).

Nowoczesny styl biurowca zaimplementowany we wnętrzach, postanowiliśmy ocieplić naturalnymi materiałami od lokalnych dostawców, liczną, żywą zielenią i meblami miękkimi, dzięki czemu przywołaliśmy przytulny i przyjazny klimat, na którym zależało Klientowi, a to ze względu na przyzwyczajenia pracowników do własnych domowych zakątków, w których pracowali w czasie pandemii.

Głównymi założeniami funkcjonalnymi projektu było zaprojektowanie wnętrz elastycznych, wspierających współpracę i integrację, dopasowanych do modelu pracy hybrydowej. Znajduje się tu wiele przestrzeni do pracy cichej (phone booth), salek spotkań z hokerami na kilka osób, amfiteatrów, ale także centrum konferencyjne z kilkoma aulami, strefy wypoczynkowe, ogromny taras, kantyny czy niesamowicie zielone jungle roomy.

Allegro zależało również na tym, by poszczególne działy miały swoje przestrzenie do pracy, a jednocześnie czuły jedność z pozostałymi działami i częściami biura. Aby było to możliwe, zaprojektowaliśmy wiele przeszkleń, które w razie chęci oddzielenia się od reszty, można przysłonić kotarami, a dla uzyskania jeszcze lepszej akustyki pomieszczeń zamieściliśmy na ich suficie baffle układające się w organiczne kształty.

W całym projekcie przykładaliśmy ogromną wagę do niwelowania poziomu hałasu, jednak najbardziej wymagającymi przestrzeniami było call center ze specjalnie zaprojektowanymi stanowiskami pracy, które zajmują prawie całą powierzchnię piętra, a także centrum konferencyjne, którego sufit jest na wysokości ok. 4,60 m. Jednak dzięki różnym rozwiązaniom, współpracy z akustykami i doświadczeniu powierzchnie te są odpowiednio przygotowane do pełnienia swojej roli.

Projekt biura Allegro opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i ESG. Nie znajdziemy tu plastikowych wykończeń – wszystkie są fornirowane lub lakierowane. Użyte materiały pochodzą od sprawdzonych, lokalnych dostawców i są najwyższej jakości, dzięki czemu służyć będą na długie lata. Wdrożone zostały również systemy segregacji śmieci, a także regulacji temperatury i natężenia oświetlenia wspomagają oszczędność energii. Z kolei otoczenie żywej zieleni i spokojne, stonowane kolory służą koncentracji i pozytywnie oddziałują na samopoczucie.

WRóćPortfolio