Xceedance

Lokalizacja

Lokalizacja

Kraków

Biurowiec

Biurowiec

High5ive

Powierzchnia

Powierzchnia

1600 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2020

STYL BIURA: Tego projektu nie da się określić jednym słowem i jednym stylem – jest to raczej połączenie paru estetyk (głównie stylu industrialnego z domowym klimatem). Stworzona została przestrzeń „na luzie”, w której każdy może czuć się dobrze, niemalże jak u siebie w domu.krakowskie biuro xCEEDANCE na LUZIE Industrialny styl z domowym klimatem

MOTYW PRZEWODNI: Motywem przewodnim z kolei są przeszklenia z czarnymi szprosami, które wykorzystane zostały na całej powierzchni. Pojawiają się w postaci czarnych listew MDF. Są one także ramkami dla grafik, które ubarwiają przestrzeń.

PROJEKT: Konstrukcja budynku, w którym mieści się biuro Xceedance, spowodowała, że w przestrzeni open space widoczne są charakterystyczne, betonowe słupy przypominające kształtem literę V. Dzięki nim przestrzeń nabrała dynamiki i nietypowego wyglądu. Dodatkowo pomogły wydzielić poszczególne strefy open space.

Ponieważ wszyscy pracownicy krakowskiego biura Xceedance pracują w open space, bardzo ważne było stworzenie alternatywy w postaci wydzielonych pomieszczeń w formie zamkniętej. Oddzielne salki konferencyjne – na spotkania w większych grupach – znajdują się przy recepcji. Z kolei w obrębie open space tego typu niewielkich pokoi jest już całkiem sporo.

KLIENT: Xceedance to ogólnoświatowy dostawca rozwiązań z zakresu analiz ubezpieczeniowych oraz usług doradztwa ubezpieczeniowego. Swoje usługi kieruje do podmiotów oferujących ubezpieczenia majątkowe i wypadkowe, firm asekuracyjnych, pośredników, niezależnych pośredników ubezpieczeniowych oraz administratorów programów. Polski oddział firmy wciąż rozrasta się, czego naturalną konsekwencją stało się poszukiwanie miejsca dla nowej siedziby.

WRóćPortfolio