Technip FMC

Lokalizacja

Lokalizacja

Kraków

Biurowiec

Biurowiec

Podium Park

Powierzchnia

Powierzchnia

6120 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2021

STYL BIURA:

Jest tu technicznie i surowo. O taką przestrzeń zabiegał klient, który chciał stworzyć miejsce, nie tylko wiele mówiące o samej firmie, ale także sprzyjające ścisłym umysłom pracujących tu inżynierów.

MOTYW PRZEWODNI:

Główną ideę projektową biura ściśle powiązaliśmy z działalnością TechnipFMC. Dlatego też wewnątrz siedziby zadbaliśmy o wiele detali nawiązujących do maszyn, narzędzi i materiałów Klienta: przemysłowe lampy, kratownice, kontenery, żółte barierki techniczne czy drzwi kontenerowe z odzysku

PROJEKT:

Biuro konstrukcyjnie nawiązuje do tego, czym zajmuje się TechnipFMC, czyli wsparciem dla wydobycia surowców z dna morskiego. Wyznaczone zostały zatem cztery poziomy:
Piętro pierwsze to przestrzeń podwodna. Drugie stanowi lustro wody. Trzecie i czwarte to pokłady jednostki pływającej używanej podczas morskich operacji.

Ciekawym miejscem biura jest strefa void. Jest to wolna przestrzeń integrująca piętra 2, 3 i 4 oraz połączona przeszkleniem z piętrem 1. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest patrzenie z pierwszej kondygnacji na pozostałe poziomy biura. Niemalże tak, jak możemy obserwować świat będąc pod wodą.
To tu też zainstalowana została złota konstrukcja. Składa się ona z kilku tysięcy drobnych szklanych kulek podwieszonych na blisko 1000 sztuk linek. Przedstawia tzw. Subsea Tree, flagowy produkt firmy TechnipFMC, który osadzany na dnie morskim służy do kontroli wydobycia surowca.
Strefa void to także symboliczna integracja wszystkich zespołów pracujących na każdym z pięter, na których rozmieszczono open space’y, collaby i salki. W poprzedniej lokalizacji to połączenie było niemożliwe, dlatego klientowi bardzo zależało, by w nowym biurze wszyscy pracownicy mieli poczucie konsolidacji.

KLIENT:

TechnipFMC jest światowym liderem w zakresie projektów energetycznych, technologii, systemów i usług. To koncern o ogólnoświatowym zasięgu dostarczający rozwiązania technologiczne dla przemysłu energetycznego. Firma specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego. Dodatkowo TechnipFMC zapewnia specjalistyczną wiedzę w obrębie działań podmorskich, lądowych/morskich i powierzchniowych.

WRóćPortfolio