Bacardi-Martini

Lokalizacja

Lokalizacja

Warszawa

Biurowiec

Biurowiec

Mokotów Nova

Powierzchnia

Powierzchnia

1000 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2022

Kolejna metamorfoza biura, którą mieliśmy przyjemność wykonać. Tym razem prezentujemy odnowione przestrzenie firmy Bacardi-Martini, której siedziba mieści się w Warszawie w budynku Mokotów Nova.

Ten projekt był prawdziwym wyzwaniem. Z jednej strony nowe wnętrze biura Bacardi-Martini musiało odpowiadać koncepcji pracy elastycznej. Z drugiej – musiało pozostać wierne tradycyjnym wartościom Inwestora (Founders, Family and Fearless), a także nawiązywać wystrojem do charakterystycznych szat graficznych znanych brandów Bacardi.

Znaleźliśmy na to sposób – postawiliśmy na nienarzucającą się elegancję, która miesza się stylem industrialnym w różnych elementach designu. Zmieniliśmy także część dotychczasowego układu pomieszczeń. W przestrzeni wydzielone zostały nowe miejsca spotkań ad-hoc, gabinety oraz creative room. Wcześniej funkcjonujące tu salki spotkań, open space, recepcję, a także strefę socjalno-jadalnianą dostosowaliśmy natomiast do nowego designu wnętrz. Nowy układ pozwala pracownikom na zmianę miejsca wykonywania obowiązków w ciągu dnia, w zależności od charakteru pracy, własnego samopoczucia czy aktualnych preferencji.

Ważnym elementem projektu, który w istotny sposób wpływa na jego ostateczny kształt, jest idea zrównoważonego rozwoju. Sięgnęliśmy po pomysł ponownego wykorzystania dotychczasowych elementów aranżacji biura. Jednocześnie staraliśmy się tak dopasować nowy układ funkcjonalny przestrzeni, by udało się w niej wykorzystać część istniejącej zabudowy. W strefie open space postanowiliśmy pozostawić wszystkie dotychczasowe biurka. Meble te otrzymały nowe tapicerowane przegrody w kolorze brandu Martini o wyższych – niż do tej pory – parametrach akustycznych. Pozostawiliśmy także część krzeseł, które wcześniej poddane zostały renowacji.

W strefie socjalno-jadalnej także udało się ponownie wykorzystać wybrane elementy aranżacyjne (m.in. wyprodukowane specjalnie dla Bacardi płytki ceramiczne). Panuje tu przytulny, domowy klimat, który wspiera integrację oraz tworzy rodzinną atmosferę. Jedną z nietypowych dla biur przestrzeni jest strefa barowa, którą również mieliśmy za zadanie przearanżować i odświeżyć. Zdecydowaliśmy się na ponowne wykorzystanie konstrukcji baru i zachowanie jego pierwotnego kształtu. Dominuje tu klimat czasów prohibicji. Ciemne, eleganckie wnętrze rozjaśniają podświetlone półki z produktami marek Bacardi oraz neony, a ciężkie sofy stylizują całość na wnętrze w klimacie sprzed stu lat.

Nowym miejscem w biurze Bacardi-Martini jest m.in. creative room, któremu patronuje marka Bombay Sapphire®. Ta przestrzeń ma stymulować artystyczną naturę każdego z pracowników firmy. Sprzyja burzy mózgów, ale także służy wypoczynkowi i możliwości oderwania się od pracy. Luźny, kreatywny styl nawiązujący do brandu, podkreślają wygodne pufy typu bean bag, szeroka kanapa i fotele, a także błękitne podświetlenie sufitu.

Nowe biuro Bacardi-Martini to przestrzeń o wielu twarzach. Razem tworzą one obraz firmy nowoczesnej, dbającej o pracowników i wiernej swoim niezmiennym wartościom.

WRóćPortfolio