Visma

Lokalizacja

Lokalizacja

Kraków

Biurowiec

Biurowiec

High5ive

Powierzchnia

Powierzchnia

1500 mkw

Rok budowy

Rok budowy

2020

Styl skandynawski w ciągu ostatnich lat stał się jednym z najpopularniejszych kierunków projektowych. Chcieliśmy nieco odejść od utartych schematów i stworzyć wariację na jego temat. Ten projekt określilibyśmy jako styl skandynawski z tzw. pazurem. Udało nam się stworzyć niebanalną, nieoczywistą przestrzeń, która jednocześnie daje świetne warunki do bezpiecznej i efektywnej pracy – podsumowuje arch. Martyna Smętek.

Biuro Vismy to blisko 1500 m2 przestrzeni. Głównie w formie open space, ale towarzyszą mu także trzy gabinety, jeden wspólny pokój, w którym pracować może pięć osób, trzy salki konferencyjne oraz pokój chill out. Każde z pomieszczeń otrzymało – według pomysłu inwestora – nazwę jednej z planet układu słonecznego.

– Mimo że jest to open space, staraliśmy się podzielić tę przestrzeń. Poszczególne zespoły oddzieliliśmy od siebie kotarami, salkami i mniejszymi chill roomami, w których pracownicy mogą chwilę odpocząć w ciągu dnia pracy – mówi arch. Martyna Smętek.

Klient bardzo szybko zaakceptował nasza projektową propozycję. Chociaż zależało mu na utrzymaniu stylu wnętrza w klimacie skandynawskim, zgodził się na rozwiązania zaproponowane przez warszawskie biuro architektoniczne, które przełamują tę tendencję. Dzięki temu biuro zyskało mnóstwo cech je wyróżniających i co ważne utrzymanych w stylistyce nawiązującej do specyfiki pracy Vismy, jak i jej identyfikacji wizualnej.

Już w aranżacji recepcji widać siłę oryginalnych rozwiązań. Uwagę zwraca lada, której front dekorowany jest szkłem zbrojonym czarną siatką. Tuż nad nią umieszczone zostało efektowne oświetlenie w formie koła. Model lampy został specjalnie dobrany do powtarzających się kształtów we wnętrzu. W recepcji można zobaczyć także elementy wykonane z betonu architektonicznego oraz tzw. zielone ściany.

Jednak najbardziej charakterystyczną cechą krakowskiego biura są niezwykle efektowne przeszklenia wydzielające kolejne strefy przestrzeni. To także jeden z pomysłów The Design Group.   Przypominające witraże szklane ścianki posiadają szare szprosy, które swoim kształtem także nawiązują do logo Vismy. Podobnie jak szklano-drewniane panele dekoracyjne na ścianach. Na części z nich odnaleźć można ciągi zer i jedynek – to oczywiste nawiązanie do systemu binarnego jako podstawy kodu programowania. A tym właśnie zajmuje się Visma. Te charakterystyczne dekoracje z cyfr to także oryginalna koncepcja The Design Group

WRóćPortfolio