Allegro Warszawa

Lokalizacja

Lokalizacja

Warszawa

Biurowiec

Biurowiec

Fabryka Norblina

Powierzchnia

Powierzchnia

24 000

Rok budowy

Rok budowy

2022

Warszawskie biuro Allegro mieści się budynkach Plater oraz Galwan kompleksu Fabryki Norblina i zajmuje niemal 24 000 mkw (7 pięter). Architektura tego miejsca to unikalne połączenie tradycji z przyszłością. Wraz z Klientem postanowiliśmy oprzeć stylistykę biura Allegro o lokalizację i obiekt Fabryki Norblina. Szkło, cegła oraz charakterystyczna konstrukcja budynku, stały się wytycznymi dla zbudowania ogólnego nastroju przestrzeni biurowej i wykreowania spójności z kontekstem otoczenia. Biuro firmy Allegro utrzymane więc zostało w stylu industrialnym, złagodzonym ciepłymi wykończeniami, z szacunkiem dla historii miejsca. Jednocześnie, do wnętrz wprowadzone zostały eleganckie i nowoczesne elementy, takie jak szklane ściany ze szprosami, jasne kolory czy naturalne drewno.

Allegro zależało na tym, by w nowym biurze było jak najwięcej otwartych, a jednocześnie elastycznych przestrzeni, dopasowanych do nowego, hybrydowego modelu pracy. Transparentność w tym projekcie to słowo klucz, dlatego w biurze króluje duża ilość podwójnych przeszkleń zdobionych szprosami z naturalnym wykończeniem w postaci paneli fornirowanych. Tworzą one wrażenie przestrzeni i otwartości, a w razie chęci odseparowania się od ciągu komunikacyjnego, pracownicy mogą skorzystać np. z kotar akustycznych.  Wnętrza podzielone zostały na strefy w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię do pracy. Jednocześnie uzupełnione zostały one szeregiem funkcji socjalnych ze szczególną dbałością o akustykę, dlatego w wielu miejscach zainstalowaliśmy ekrany akustyczne, panele czy baffle. Wszystko to dla uzyskania jak największego komfortu pracowników.

Cała przestrzeń biurowa Allegro sprzyja integracji i aktywności zespołu, a także kreatywności i dobremu samopoczuciu. Wszelkie wydarzenia i większe spotkania odbywać się mogą w centrum konferencyjnym. Składa się ono z elastycznie zaprojektowanych salek spotkań i dwóch amfiteatrów, w których pracownicy mogą popracować w oczekiwaniu na spotkanie. W biurze znajdują się także oddzielne salki spotkań dla zespołów do pracy ‘ad hoc’, strefy networkingowe oraz do organizacji nieformalnych spotkań, które podzielić można ścianami mobilnymi. Specjalnie zaprojektowanymi i opracowanymi na potrzeby tego projektu są strefy ‘jungle room’ z dużą ilością różnorodnej roślinności tworzące swoisty mikroklimat. Sprzyjają one relaksowi i miłemu spędzaniu czasu podczas nieformalnych spotkań. Do dyspozycji pracowników zostały oddane również zaprojektowane w unikatowy sposób trzy tarasy zewnętrzne, połączone ze strefami relaksu.

Biuro Allegro spełnia najwyższe standardy z zakresu ekologii i zrównoważonego rozwoju. We wnętrzach użyte zostały naturalne, najwyższej jakości materiały od lokalnych dostawców. Z poprzedniej lokalizacji wykorzystaliśmy meble, które poddane zostały recyklingowi i odnowie, dzięki czemu zyskały one drugie życie. Odpowiednią ergonomię pracy zapewniają elastyczne stanowiska pracy, które pracownicy mogą dostosowywać do swoich potrzeb. Wpadająca do wnętrz biura duża ilość światła dziennego, wspierana jest zainstalowanymi systemami regulacji temperatury i natężenia oświetlenia, które ograniczają pobór energii elektrycznej. Lepsze samopoczucie i efektywność pracowników wspierają również duża ilość zieleni oraz specjalnie zaprojektowane strefy relaksu.

WRóćPortfolio