TOP: W Łodzi przybywa designerskich biur. Oto 10 najciekawszych projektów

Łódź utrzymuje się w czołówce najszybciej rozwijających się polskich miast i przyciąga biznes. Nie słabnie trend lokowania w Łodzi siedzib firm. Kto ma najbardziej designerskie biura? Oto 10 najciekawszych projektów z ostatnich lat.

 

Biuro koncernu Clariant w Łodzi

W łódzkim Monopolis – bo to właśnie tu mieści się Centrum Usług Wspólnych firmy Clariant, zatrudnieni są pracownicy z różnych stron świata. Łącznie pracuje tu ponad 300 osób z 20 krajów. To właśnie dla nich przygotowane zostało to inspirujące wnętrze biurowe zaprojektowane przez projektantów z The Design Group, które jest sprytnym połączeniem historycznej tkanki Monopolis, wartości firmy Clariant, a także najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

 

W historycznych murach dawnego łódzkiego Monopolu Wódczanego, swoje miejsce znalazło biuro szwajcarskiego koncernu chemicznego Clariant, FotoMohito

Biuro Clariant zajmuje dwa piętra – łącznie ponad 4,3 tys. mkw. Jest tu przestronnie, a przede wszystkim funkcjonalnie. Do siedziby firmy prowadzą oryginalne, żeliwne schody, z zachowanymi tłoczeniami, które pamiętają jeszcze czasy początków Manufaktury Wódczanej. Podkreślają klimat tego miejsca i nadają mu klasy. Także we wnętrzach biura architekci The Design Group nie unikali nawiązań do pofabrycznej estetyki.