TOP 8: O tych pracowniach jest teraz głośno, stoją za najbardziej designerskimi projektami biur

Nad Wisłą powstało wiele śmiałych projektów na miarę sławnej centrali Google’a. Wyszły spod kreski nie tylko uznanych pracowni z tradycjami, ale również młodych architektów, którzy wykazali się świeżym i odważnym spojrzeniem. Oto nasze subiektywne zestawienie pracowni, które stoją za najbardziej designerskimi projektami biur w Polsce.

Pracownia The Design Group

Pracownia The Design Group została założona w 2015 roku, mając od początku w swoim zespole projektantów i architektów z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu wnętrz biurowych oraz doradztwie architektonicznym przy realizacjach inwestycji komercyjnych – w szczególności budynków biurowych. Dla architektów największą inspiracją do tworzenia jest człowiek – jego otoczenie i codzienne funkcjonowanie w przestrzeni.

Krakowskie biuro PeopleScout a TrueBlue Company zajmuje 600 mkw. nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni do pracy – w bardziej i mniej formalnej atmosferze oraz odpoczynku. Znajduje się tu m.in. open space z 70 miejscami do pracy przy biurkach, ale również wygodnymi sofami i fotelami do mniej oficjalnych spotkań. A wszystko to w otoczeniu ciekawych tekstur, materiałów oraz wykładzin, tworzących inspirującą i komfortową przestrzeń. Autorem projektu jest biuro projektowe The Design Group prowadzone przez Konrada Krusiewicza, a eksperci z firmy Kinnarps zadbali o wybór i dostawę wyposażenia biura. – Innowacja i jakość to kluczowe wartości, jakimi kierujemy się w naszej firmie. Dlatego zależało nam na tym, aby nasze krakowskie biuro, powstało przy współpracy z najlepszymi specjalistami na rynku, którzy oferują nowoczesne rozwiązania – powiedział Michał Dranka, Director – Global Support Team w firmie PeopleScout a TrueBlue Company.

Ciekawą realizacją jest biuro dla firmy Eset. Biuro zlokalizowane na blisko 1 800 mkw. w kompleksie biurowym Bronowice Business Center staje się dziś miejscem wyjątkowym na mapie małopolskiej stolicy. Już od samego wejścia widać, że przestrzeń ta pełna jest niecodziennych rozwiązań projektowych. Wnętrze spaja ze sobą elegancję z surowością strefa recepcji zachęca do poznania biura w całości. Betonowa żywica na ścianach, imitująca dębową deskę podłoga czy otwarty sufit z malowanymi na czarno instalacjami tworzą intrygujące tło dla imponującej roślinności i turkusowych detali nawiązujących do firmowych barw firmy Eset. Na powierzchni całego biura przenikają się przytulne motywy domowe z duszą industrialnej nowoczesności.