TOP 55: Siedziby firm z efektem „wow”. Oto najbardziej designerskie biura 2022 roku

Rok 2022 obfitował w biurowe otwarcia. Allegro, Orange, PepsiCo, Grupa Żywiec – na nowe i cieszące oko siedziby zdecydowało się wiele znanych marek. Przedstawiamy zestawienie najbardziej designerskich biur minionego roku – jest co oglądać!

Biuro Allegro w Warszawie

Prestiżowa okolica warszawskiej Woli, zabytkowe budynki, historyczne uliczki, doskonała komunikacja z pozostałą częścią miasta – o planowanej przeprowadzce Allegro z Q22 do reprezentatywnych biurowców kompleksu Fabryki Norblina było już głośno od jakiegoś czasu. Choć pomysł Allegro na stworzenie unikatowego designu biura był do tej pory nieco owiany tajemnicą, dziś nareszcie możemy zajrzeć na środka i podziwiać spektakularną przestrzeń firmy, która zajmuje niemal 24 tys. mkw. powierzchni (7 pięter). Realizacją projektu wnętrz zajęła się warszawska pracownia The Design Group, która zatrudniona była również do aranżacji poznańskiej, największej siedziby Allegro.

 

24 tys. mkw. powierzchni, siedem pięter i zjawiskowy design - taka jest nowa siedziba Allegro w Warszawie. Tym samym Allegro zostało największym najemcą Fabryki Norblina. Za projektem wnętrza stoi pracownia The Design Group, fot. The Design Group

24 tys. mkw. powierzchni, siedem pięter i zjawiskowy design – taka jest nowa siedziba Allegro w Warszawie. Tym samym Allegro zostało największym najemcą Fabryki Norblina. 

 

Allegro wraz z architektami TDG postanowiło wykreować we wnętrzach spójność z kontekstem otoczenia. Biuro jest zatem utrzymane głównie w stylu industrialnym, z geometrycznymi, prostokątnymi elementami, choć zostało złagodzone ciepłymi wykończeniami, z szacunkiem dla historii otoczenia.

 

Biuro Allegro w Poznaniu

Nowa przestrzeń biurowa Allegro zlokalizowana jest na dziesięciu piętrach budynku D kompleksu biurowego Nowy Rynek w Poznaniu. To w sumie aż 24 700 mkw nowoczesnej, funkcjonalnej i bezpiecznej powierzchni do pracy dla lokalnego zespołu liczącego ponad 2700 osób! Za projekt wnętrz wszystkich pięter biura odpowiada pracownia architektoniczna The Design Group.

 

Nowa przestrzeń biurowa Allegro zlokalizowana jest na dziesięciu piętrach budynku D kompleksu biurowego Nowy Rynek w Poznaniu, fot. fotomohito

Nowa przestrzeń biurowa Allegro zlokalizowana jest na dziesięciu piętrach budynku D kompleksu biurowego Nowy Rynek w Poznaniu.

 

Przestrzenie do pracy cichej w wygodnych fotelach, salki spotkań z hokerami na kilka osób, ale także amfiteatry, centrum konferencyjne z kilkoma aulami, ogromny taras, kantyny czy niesamowicie zielone jungle roomy – to tylko kilka z pomieszczeń, z jakich mogą korzystać pracownicy poznańskiego biura. To jednak nie wszystko. Allegro zadbało również o dzieci swoich pracowników. Na pierwszym piętrze zaprojektowali wraz z pracownią The Design Group bajkowo wyglądające przedszkole dla najmłodszych, którego wiele elementów designu jest spójnych z częścią biurową.

Wnętrza biurowe Allegro łączą domowy, przyjazny klimat z nowoczesnym stylem, który koresponduje z charakterem i stylem budynku D poznańskiego kompleksu Nowy Rynek. Nawiązań jest jednak więcej, bowiem nowa przestrzeń biura firmy została zaprojektowana z uwzględnieniem elementów podkreślających jej lokalizację.

 

Biuro Bacardi w Warszawie

Bacardi postanowiło przeprowadzić metamorfozę aranżacji swojego biura w Warszawie, zajmującego blisko 1000 mkw. Metamorfozy podjęła się pracownia The Design Group.

 

Bacardi postanowiło przeprowadzić metamorfozę aranżacji swojego biura w Warszawie, zajmującego blisko 1000 mkw. Metamorfozy podjęła się pracownia The Design Group, fot. mat. pras.

Bacardi postanowiło przeprowadzić metamorfozę aranżacji swojego biura w Warszawie, zajmującego blisko 1000 mkw. 

 

Architekci musieli zmierzyć się ze zmianą dotychczasowego układu niektórych części biura i stworzeniem miejsc do pracy, które odpowiadają koncepcji elastycznego modelu pracy.

Inwestorowi zależało na stworzeniu we wnętrzach domowej atmosfery. Na ostateczny efekt wizualny biura duży wpływ miały idea zrównoważonego rozwoju i pomysł ponownego wykorzystania części dotychczasowych elementów aranżacji. We wnętrzach panuje nienarzucająca się elegancja połączona ze stylem industrialnym w różnych elementach designu.

Biuro Provident w Gdańsku

Nowe biuro firmy Provident Polska podporządkowane zostało funkcjom wynikającym z aktualnego podejścia do sposobu pracy: projekt jest zgodny z zasadami pracy hybrydowej i wielofunkcyjności przestrzeni. Postawiono na stworzenie multifuncjonalnych przestrzeni i możliwość ich aranżacji zgodnie z aktualnymi wymaganiami pracowników.

 

Nowe biuro firmy Provident Polska podporządkowane zostało funkcjom wynikającym z aktualnego podejścia do sposobu pracy: projekt jest zgodny z zasadami pracy hybrydowej i wielofunkcyjności przestrzeni, fot. mat. pras.

Nowe biuro firmy Provident Polska podporządkowane zostało funkcjom wynikającym z aktualnego podejścia do sposobu pracy: projekt jest zgodny z zasadami pracy hybrydowej i wielofunkcyjności przestrzeni.

W nowych wnętrzach wykorzystano wiele elementów, które oryginalnie pochodziły ze „starego” biura – nie tylko meble, ale i rośliny doniczkowe.
Aranżacja całego wnętrza biura utrzymana w domowym i ciepłym klimacie. W biurze zaaranżowano strefę ciszy w przestrzeni zwanej biblioteką. Pojawił się również motyw sztuki. Wewnątrz znajdziemy bogatą kolekcję Providenta, składającą się z obrazów i grafik.

Autorem nowego wystroju siedziby firmy Provident jest warszawska pracownia The Design Group.