TOP: 5 pomysłów na strefę relaksu w biurze

Jeszcze na długo przed pandemią pracodawcy prześcigali się w pomysłach na to, jak przyciągnąć do siebie pracowników. Jako zachęty używali świetnie przemyślanej przestrzeni do pracy, która zawierała w sobie również strefy relaksu. Przyjrzeliśmy się najciekawszym pomysłom na aranżację przestrzeni chillout w Polsce!

Universal Music Polska / projektant: The Design Group

Na jednym z pięter biura Universal Music Polska zaprojektowana została specjalna strefa z kilkupoziomowymi trybunami, służąca zarówno kreatywnym spotkaniom, jak i indywidualnej pracy w mniej formalnych warunkach. Wyróżnia ją nastrojowe, ciepłe oświetlenie w formie rozgwieżdżonego nieba.

– Trybuny to strefa chilloutowa biura, która oprócz nastrojowego oświetlenia, charakteryzuje się wysokiej jakości systemem nagłośnienia oraz umieszczonym w centralnym miejscu monitorem – mówi arch. Ewelina Mężyńska. – To kreatywna baza dla wszystkich pracowników, która ma służyć luźniejszym spotkaniom, odpoczynkowi, ale też i prezentacji premier teledysków. Właśnie dlatego strefę tę wyróżnia bardzo wysoka jakość audio video.