TOP 15: Najciekawsze wnętrza biurowe ostatnich miesięcy

Dwie siedziby największej platformy e-commerce w Polsce, biuro znajdujące się od 86 lat w tej samej lokalizacji, dwie lokalizacje z odwołaniami do kolei, a także dostępna przestrzeń z najwyższą w historii oceną Mobility Mojo – to tylko niektóre z wnętrz biurowych ostatnich miesięcy. Prezentujemy subiektywny TOP 15 najciekawszych z nich!

Biuro Allegro w Warszawie (Fabryka Norblina)

24 tys. mkw. powierzchni, siedem pięter i zjawiskowy design – taka jest nowa siedziba Allegro w Warszawie, największego najemcy Fabryki Norblina. Za projektem wnętrza stoi pracownia The Design Group, która zatrudniona była również do aranżacji poznańskiej, największej siedziby Allegro.

Biurowce Plater oraz Galwan, w których mieszczą się przestrzenie biurowe Allegro, to nowe konstrukcje, zbudowane w klimacie całego kompleksu Fabryki Norblin. Właśnie dlatego przenikają się tu elementy industrialne, charakterystyczne dla pofabrycznych budynków, ale też i nowoczesne, proste linie i rozwiązania.

 

Biuro Allegro w Warszawie (Fabryka Norbina), proj. The Design Group, fot. mat. pras

Allegro wraz z architektami TDG postanowiło wykreować we wnętrzach spójność z kontekstem otoczenia. Biuro jest zatem utrzymane głównie w stylu industrialnym, z geometrycznymi, prostokątnymi elementami, choć zostało złagodzone ciepłymi wykończeniami, z szacunkiem dla historii otoczenia.

Do dyspozycji pracowników są m.in.: sale spotkań dla zespołów do pracy ad-hoc, phone boothy różnej wielkości (mieszczące nawet do 6 osób), duże centrum konferencyjne na VIII piętrze, specjalnie zaprojektowane dla Allegro tarasy łączące przestrzenie relaksu z miejscami do pracy pośród natury i na świeżym powietrzu i wiele więcej.

Realny wpływ na wygląd biura mieli też sami pracownicy Allegro. To właśnie oni decydowali o kolorach, grafikach czy materiałach, które teraz można podziwiać we wnętrzach.

Biuro Allegro w Poznaniu (Nowy Rynek)

W budynku Nowy Rynek w Poznaniu pracownicy Allegro mają do dyspozycji blisko 25 000 mkw przestrzeni. Firmie zależało na stworzeniu bardzo komfortowych warunków do pracy, dlatego jednym z ważniejszych celów było zaprojektowanie ergonomicznych i elastycznych stanowisk pracy dostosowanych do modelu pracy hybrydowej dla zespołu 2700 osób. Za projektem nowego biura, podobnie jak siedziby firmy w Warszawie, stoi pracownia The Design Group.

Allegro wyposażyło więc swoje nowe biuro w elektrycznie regulowane biurka do pracy siedzącej oraz stojącej (typu Stand Up), które pozwalają na dostosowywanie wysokości blatu w zależności od potrzeb pracownika. Dla poprawienia akustyki w miejscach pracy, zainstalowane zostały panele akustyczne, które znajdują się zarówno pomiędzy stanowiskami pracy, jak i w lampach i przesłonach, dzięki czemu zredukowany został hałas i pogłos we wnętrzach biura.

 

Biuro Allegro w Poznaniu, proj. The Design Group, fot. fotomohito

 

Przestrzeń siedziby Allegro została zaprojektowana tak, aby umożliwić przenikanie się środowiska i otoczenia w miejscu pracy, łamiąc przy tym standardowy, tradycyjny wygląd biura. Przestrzenie do pracy cichej w wygodnych fotelach, salki spotkań z hokerami na kilka osób, ale także amfiteatry, centrum konferencyjne z kilkoma aulami, ogromny taras, kantyny czy niesamowicie zielone jungle roomy – to tylko kilka z pomieszczeń, z jakich mogą korzystać pracownicy poznańskiego biura. Na pierwszym piętrze znajduje się bajkowo wyglądające przedszkole dla najmłodszych, którego wiele elementów designu jest spójnych z częścią biurową.