Strefa recepcji: 15 inspirujących realizacji z polskich biur

Rola biura zmieniła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Jeszcze bardziej niż wcześniej podkreślana jest jego funkcja jako miejsca spotkań i wizytówki firmy. A w budowaniu wizerunku szczególnie ważne jest pierwsze wrażenie, które w biurze robi recepcja.

 

Biuro TechnipFMC w Krakowie

Głównym zadaniem architektów The Design Group zgodnym z założeniem klienta, było pokazanie elementów charakterystycznych dla działalności TechnipFMC, firmy z branży naftowej i gazowej.

Wyznaczyliśmy zatem cztery poziomy: piętro pierwsze to przestrzeń podwodna, drugie stanowi lustro wody, trzecie i czwarte to pokłady jednostki pływającej używanej podczas morskich operacji. Nasza koncepcja bardzo spodobała się klientowi – tłumaczy arch. Konrad Krusiewicz, założyciel The Design Group.

Recepcja znajduje się na drugim piętrze biura, przeznaczonym w pełni na funkcje reprezentacyjne. Projektanci The Design Group musieli zmierzyć się z wyzwaniem uwzględnienia w projekcie brandowych kolorów TechnipFMC. Czerwony, niebieski i fioletowy, które dominują w logotypie firmy, uzupełnione zostały surową żywicą betonową. Znaleźć ją można na podłodze i ścianach w recepcji i strefie eventowej.