Ściana w biurze: najciekawsze realizacje z Polski

Ściana w biurze może być wykończona na wiele sposobów. Może dbać o jakość powietrza, motywować do działania, nawiązywać do historii miejsca lub tożsamości marki czy zapewniać odpowiednią akustykę pomieszczenia. Oczywiście zawsze przy tym wpływa na estetykę wnętrz. Prezentujemy jedne z ciekawszych pomysłów na ścianę z biur w Polsce.

Biuro Centrum Usług Wspólnych firmy Clariant w Łodzi; projekt: The Design Group

Siedziba polskiego oddziału szwajcarskiej firmy Clariant mieści się w historycznych przestrzeniach dawnej fabryki Monopolu Wódczanego — Monopolis.

– W projekcie wnętrz biura firmy Clariant najważniejsze dla nas było połączenie architektury współczesnej z historią Monopolis, DNA firmy Clariant i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ponad stuletni budynek zawiera bardzo dużo ceglanych ścian, które chcieliśmy wyeksponować, a jednocześnie zaaranżować pod ideę sztuka bliżej ludzi prezentowanych na 79 wielkoformatowych bezszwowych fototapetach – mówi Konrad Krusiewicz, architekt i właściciel wyróżnionej w konkursie pracowni architektonicznej The Design Group. – Postanowiliśmy wykorzystać możliwość zagospodarowania dużych ścian odniesieniami do sztuki, dzieł i kierunków prezentowanych na 79 wielkoformatowych bezszwowych fototapetach wybieranych pod kierunkiem zaangażowanego przez Clariant specjalistę. Zabieg ten pozwolił dodatkowo na wplecenie wartości korporacyjnych Klienta. – tłumaczy Konrad Krusiewicz.