Przytulna elegancja z motywami nowoczesnych technologii od The Design Group

Dla światowego lider ochrony w cyberprzestrzeni, twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa komputerowego – firmy ESET, biuro projektowe The Design Group z Warszawy stworzyło przestrzeń łączącą klimat przytulnej elegancji z motywami nowoczesnych technologii.

Biuro, które mieści się na blisko 1 800 m2 w kompleksie biurowym Bronowice Business Center w Krakowie staje się dziś miejscem wyjątkowym na mapie małopolskiej stolicy.  Już od samego wejścia da się zauważyć, że przestrzeń ta pełna jest oryginalnych rozwiązań projektowych. Wnętrze łączy ze sobą elegancję z surowością a strefa recepcji zachęca do poznania biura w całości. Betonowa żywica na ścianach, imitująca dębową deskę podłoga czy otwarty sufit z malowanymi na czarno instalacjami tworzą ciekawe tło dla imponującej roślinności i turkusowych detali nawiązujących do firmowych barw firmy ESET. W całej realizacji przeplatają się ze sobą przytulne motywy domowe z duszą industrialnej nowoczesności.

Rozpoznawalnym elementem biura są długie korytarze, których  ściany zaaranżowano różnorodnymi okładzinami. Pasy drewna przeplatają się z fragmentami ścian zielonych oraz betonu architektonicznego. Wyraźnym akcentem są również specjalnie zaprojektowane graffiti nawiązujące do informatycznej specyfiki branży ESET a także linearne oświetlenie biegnące w górę po ścianie i przechodzące na sufit tworząc prawdziwe bramy świetlne.

W centralnym punkcie biura mieści się duża kuchnia połączona ze strefą chillout, w których każdy z użytkowników znajdzie miejsce dla siebie. Oprócz dużych stołów nakłaniających do integracji są tam może również miejsce z konsolą do gier, fotele do masażu oraz miękkie kanapy ukryte za okazałymi, żywymi palmami. Całość przestrzeni dzielą imponujące podwieszane sufity z drewnianych szczebelków oraz geometryczne pasy na podłodze.

Nowe biuro firmy ESET jest miejscem wyjątkowym również pod względem samych warunków pracy. Gabinety o świetnej akustyce i dedykowanym oświetleniu zostały wyposażone w biurka z elektryczną regulacją wysokości do pracy sit-stand oraz wysokiej klasy w pełni ergonomiczne fotele pracownicze.