Property Design Awards 2023: Które biuro będzie tym najlepszym?

Siedziba Allegro, Orange, PepsiCo Polska, Bayer czy The Brain Embassy Czackiego – która z nich zgarnie prestiżową nagrodę w trwającym konkursie Property Design Awards 2023? Trwa głosowanie, którego wyniki poznamy podczas 4 Design Days 2023 w Katowicach.

Biuro Allegro w Poznaniu

(inwestor: Allegro, projekt: The Design Group)

Projekt siedziby Allegro w kompleksie Nowy Rynek obejmował 10 pięter, ok. 25 tys. mkw. i prawie 3 tys. stanowisk pracy. Wnętrza są nowoczesne, a zarazem przytulne, zachęcające do powrotu do pracy w biurze – po prostu #dobrzetubyć!
Elegancki design wnętrz, w którym pojawia się koło i charakterystyczne stolarskie szczeble, jest spójny z zewnętrznym krajobrazem: okrągłym patio i pionową fasadą biurowca. Inspiracją wielu elementów wykończeń były również poznańskie legendy.

 

Projekt siedziby Allegro w kompleksie Nowy Rynek obejmował 10 pięter, ok. 25 tys mkw. i prawie 3 tys. stanowisk pracy. Wnętrza są nowoczesne, a zarazem przytulne, zachęcające do powrotu do pracy w biurze, fot. Fotomohito

 

Tu design i funkcjonalność łączą się z szeroko pojętym wellbeingiem. Biuro jest doświetlone światłem naturalnym i przestronne. Ergonomię i użyteczność wspierają też inteligentne systemy oświetlenia, elektrycznie regulowane biurka typu Stand Up i najnowsze systemy do video-konferencji zintegrowane z systemem rezerwacji sal. Każde piętro jest w innym odcieniu z 4 wybranych kolorów, co ułatwia orientację. Kształt koła pojawia się np. w przeszkleniach i elementach akustyczych. Fornirowane szczeble inspirowane fasadą biurowca widnieją w strefie powitalnej każdego piętra.

Z kolei odniesienia do legend są na ręcznie malowanych muralach. Mocno przykładano uwagę do akustyki – na każdym open space i w salkach znaleźć można grube filcowe kotary dopasowane do kodu kolorystycznego piętra, baffle i wykładziny z podkładem akustycznym. Jest tu wiele przestrzeni wspierających integrację i współpracę np. jungle roomy, strefy creative czy amfiteatry.