Pomysł na ścianę w biurze: inspiracje z polskich realizacji

Wykończyć ścianę w biurze można na wiele sposobów. To, czy udekorowana została świecącym ledonem, barwnym muralem czy elegancką fototapetą może przełożyć się na postrzeganie firmy, a także samopoczucie korzystającej z biurowej przestrzeni pracowników. Prezentujemy kilka ciekawych sposobów na ścianę w biurze podpatrzonych w biurach w Polsce.

 

Dzieła sztuki w ceglanym otoczeniu: biuro Clariant w Łodzi

Siedziba polskiego oddziału szwajcarskiej firmy Clariant mieści się w historycznych przestrzeniach dawnej fabryki Monopolu Wódczanego — Monopolis w Łodzi.

– W projekcie wnętrz biura firmy Clariant najważniejsze dla nas było połączenie architektury współczesnej z historią Monopolis, DNA firmy Clariant i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ponad stuletni budynek zawiera bardzo dużo ceglanych ścian, które chcieliśmy wyeksponować, a jednocześnie zaaranżować pod ideę sztuka bliżej ludzi prezentowanych na 79 wielkoformatowych bezszwowych fototapetach – mówi Konrad Krusiewicz, architekt i właściciel pracowni architektonicznej The Design Group, która zaprojektowała wnętrza biura.

– Postanowiliśmy wykorzystać możliwość zagospodarowania dużych ścian odniesieniami do sztuki, dzieł i kierunków prezentowanych na 79 wielkoformatowych bezszwowych fototapetach wybieranych pod kierunkiem zaangażowanego przez Clariant specjalistę. Zabieg ten pozwolił dodatkowo na wplecenie wartości korporacyjnych Klienta. – tłumaczy Konrad Krusiewicz.