Oto biurowe trendy 2019 roku na przykładzie 10 najciekawszych biur

Choć 2019 rok jeszcze się nie skończył to i tak możemy powiedzieć, że przyniósł naprawdę sporo ciekawych realizacji biurowych. Jakie oczekiwania mieli inwestorzy względem nowych siedzib? A co zaproponowali architekci? Sprawdziliśmy!

Biuro Orbis i Accor w Warszawie, projekt wnętrza: The Design Group

Grupa hotelowa Orbis i Accor ma nowe biura przy ul. Złotej 59 w Warszawie. Ponad 2,1 tys. mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej na dwóch piętrach w biurowcu Lumen.- Przy wyborze nowej lokalizacji i biura zależało nam na tym, aby nowa przestrzeń biurowa nie tylko pozytywnie wpływała na realizację celów zawodowych, ale również na relacje pomiędzy pracownikami. Stworzyliśmy nowoczesną i wygodną przestrzeń do pracy, opartą na aktywności oraz współpracy – wyjaśnia Sylwia Pawełczyk-Maśluk, Chief Talent & Culture Officer grupy Orbis i Accor na Europę Wschodnią.

Nowe biura wyróżnia dobór materiałów, kolorów i wzorów, które pomimo zróżnicowania zostały dobrane tak, aby stworzyć idealną i komfortową przestrzeń do pracy. Na ścianach znajdują się oryginalne fototapety, a posadzki pokryte są patchworkową wykładziną. Strefy coworkingowe zostały wydzielone specjalnie zaprojektowanymi wykładzinami. Zadbano również o ergonomiczne wyposażenie całego biura – miejsca pracy wyposażono nie tylko w najlepszej jakości krzesła i fotele, ale również w biurka z elektryczną regulacją wysokości. Dużą uwagę poświęcono akustyce, pomiędzy biurkami zaprojektowano zwieszane z sufitu panele akustyczne.

W nowych biurach Orbisu i Accoru równie istotne są nieformalne kontakty pomiędzy pracownikami, relaks przy wspólnej kawie i nawiązywanie bliższych relacji. Stąd też na obu piętrach znajdują się duże i w pełni wyposażone kuchnie, chill-out room’y oraz tzw. coffee point’y. Interesującą częścią biura jest strefa coworkingowa, która zajmuje 50 proc. powierzchni jednego piętra i nie posiada przypisanych miejsc pracy.