Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad

W historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi powstało nowe biuro szwajcarskiego koncernu Clariant. Wnętrza pięknie łączą w sobie historyczną tkankę budynku z nowoczesnym wzornictwem. Dwukondygnacyjną przestrzeń wypełniają ruda cegła i wyważona paleta szarości. To dzieło pracowni The Design Group. Zapraszamy na wywiad z Konradem Krusiewiczem oraz prezentację wnętrza w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Porozmawiamy o realizacji, innych ciekawych projektach pracowni i planach na przyszłość. Widzimy się 26 stycznia 2022 o godz. 11:00. Transmisja na kanale YouTube, FB i LinkedIn.

Architekci zaproponowali nowoczesną aranżację w industrialnej okrasie, dzięki czemu całość doskonale wpisuje się w oryginalną przestrzeń zabytkowego kompleksu. Wnętrze nawiązuje do szwajcarskich korzeni marki. Znajdziemy tu wysokiej jakości materiały, pieczołowicie dobrane detale i ozdoby. Szczególną uwagę poświęcono oświetleniu.

 

Do siedziby firmy prowadzą oryginalne, żeliwne schody z zachowanymi tłoczeniami, pamiętające jeszcze początki Manufaktury Wódczanej. Schody podkreślają charakter tego miejsca. We wnętrzu biura architekci postanowili wyraźnie nawiązać do pofabrycznej estetyki – wyeksponowana stara cegła, odsłonięte instalacje oraz stalowe profile mebli nadają całości industrialnego sznytu.

 

W projekcie zaproponowano stonowaną paletę barw ograniczoną do subtelnej gry szarości, brązów i czerni. Uzupełnieniem są drewniane forniry oraz fototapety będące reprodukcjami dzieł wielkich malarzy. Nie brakuje tu również żywej zieleni – rośliny wprowadzono w formie zielonej ściany, która nie tylko ozdabia przestrzeń, ale także ma za zadanie poprawę jakości powietrza w biurze.