Nowe biuro firmy Visma Software projektu The Design Group

Nowe biuro polskiego oddziału marki Visma Software zostało zaprojektowane w stylu skandynawskim przez pracownię The Design Group.

Nowe biuro Visma Software projektu The Design Group

 

The Design Group – nordyckie inspiracje we wnętrzu

Norweska firma Visma Software, dla której wnętrze przygotowała pracownia The Design Group, oferuje oprogramowanie i cyfrowe usługi dla biznesu. Polski oddział znajduje się na terenie nowego kompleksu biurowego High5ive, który nazywany jest biznesowym centrum Krakowa. Usytuowany w pobliżu Dworca Głównego i Galerii Krakowskiej, w zamierzeniu inwestorów, służyć ma nie tylko najemcom biur, ale także mieszkańcom stolicy małopolski.
Nawiązania do nordyckich tradycji stały się główną zasadą organizującą wygląd krakowskiego biura. Nordic Cool stał się naszym przewodnikiem po twórczym poszukiwaniu architektonicznych rozwiązań dla krakowskiego biura Visma. W związku z tym nie oczekiwano od nas kolorystycznego szaleństwa. W przestrzeni biura dominują zatem jasne drewno, odcienie szarości i niebieskiego, materiały takie jak beton czy kamień – mówi architekt Konrad Krusiewicz, założyciel The Design Group.
Punktem wyjścia było dla nas zestawienie kolorystyczne materiałów. Przestrzeń musiała być spokojna, bez jaskrawych kolorów i odważnych faktur. Chcieliśmy jednak, by w tym wyważonym wnętrzu pojawiło się coś, co byłoby charakterystycznym punktem dla krakowskiego oddziału Vismy – dodaje architektka Martyna Smętek z The Design Group.

The Design Group – koncepcja projektu biura

Krakowskie biuro Visma to blisko 1500 m2 przestrzeni. Głównie w formie otwartej przestrzeni, której towarzyszą jednak trzy gabinety, jeden wspólny pokój, w którym pracować może pięć osób, trzy salki konferencyjne oraz przestrzeń wypoczynkowa. Każde z pomieszczeń otrzymało – według pomysłu inwestora – nazwę jednej z planet układu słonecznego.
Mimo że jest to otwarta przestrzeń, poszczególne jej zespoły oddzieliliśmy od siebie kotarami, salkami i mniejszymi pokojami, w których pracownicy mogą odpocząć w ciągu dnia – mówi Martyna Smętek architektka z The Design Group odpowiedzialna za koncepcję biura.
W aranżacji recepcji uwagę zwraca lada, której front dekorowany jest szkłem zbrojonym czarną siatką. Tuż nad nią umieszczono oświetlenie w formie koła, które nawiązuje do powtarzających się we wnętrzu kształtów. W realizacji dominują elementy wykonane z betonu architektonicznego oraz tzw. zielone ściany. Jednak najbardziej charakterystyczną cechą krakowskiego biura projektu The Design Group są przeszklenia wydzielające kolejne strefy przestrzeni. Przypominające witraże szklane ścianki z szarymi szprosami i szklano-drewniane panele dekoracyjne to elementy, które odwołują się swoją formą do logotypu marki.