Lokalne akcenty w biurze: cztery niezwykłe projekty z Polski

Projekty wnętrz biurowych aranżacją nawiązują do tożsamości marki, ale też często do historii, tradycji i architektury miejsca, w jakim zlokalizowano siedzibę firmy. Pokazujemy cztery inspirujące przykłady realizacji z Polski, gdzie wnętrza zdominowały lokalne akcenty.

Biuro PwC SDC w Katowicach

Projekt nowego biura – PwC Service Delivery Center podkreślać miał związek firmy ze Śląskiem. Architekci z The Design Group sięgnęli po nawiązania do charakterystycznych dla Katowic założeń urbanistycznych z dzielnic Giszowiec i Nikiszowiec. Mając na uwadze historię i architekturę tych budowanych ponad sto lat temu osiedli dla pracowników kopalni, zdecydowali się uczynić cegłę jednym z ważniejszych elementów aranżacji wnętrza.

W recepcji znalazła się betonowa płaskorzeźba przedstawiająca plan katowickiej Strefy Kultury. fot. mat. prasowe

W recepcji znalazła się betonowa płaskorzeźba przedstawiająca plan katowickiej Strefy Kultury

Inspiracją dla aranżacji stało się również historyczne powiązanie mieszkańców Śląska z kopalniami węgla. Design biura w naturalny sposób został zatem połączony z kolorem czarnym.

Pracownicy, którzy znają śląską gwarę sami wymyślili nazwy dla ponad setki budek akustycznych. Pojawiły się tu zatem np. Bajszpil, Knefel czy Weka. Inne otrzymały nazwy charakterystycznych punktów na mapie Katowic, jak np. Superjednostka czy Rondo Sztuki.

Wnętrza dekorują także liczne grafiki odwołujące się do najbardziej znanych miejsc na Śląsku. Z kolei w sali szkoleniowej na 9 piętrze wszystkie ściany mobilne mają wzór inspirowany wyglądem elewacji NOSPR-u oraz wykonany na surowym betonie mural przedstawiający charakterystyczne budynki katowickiej Strefy Kultury, a w recepcji znalazła się betonowa płaskorzeźba przedstawiająca plan katowickiej Strefy Kultury.