.KTW II oficjalnie otwarty. W obu wieżowcach będzie pracowało około 6 tysięcy ludzi

Najpierw uzyskał pozwolenie na użytkowanie, teraz został oficjalnie otwarty – w wyższym wieżowcu kompleksu przy Alei Roździeńskiego – .KTW II już pracuje ponad 2 tysiące ludzi. Wkrótce w całym kompleksie może być ich nawet 3 razy więcej. Największym najemcą jest PwC Service Delivery Center – zajmujący niemal 13 tys. m kw. na dziewięciu piętrach. To największa transakcja najmu w .KTW.

biurowce KTW w Katowicach

.KTW II oficjalnie otwarty. PwC zajęło w nim aż 9 pięter

Biurowiec .KTW II, zlokalizowany w sąsiedztwie katowickiego Spodka, w lutym ubiegłego roku uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Zwieńczyło to nie tylko trwającą 2,5 roku budowę, ale także projekt kompleksu biurowego .KTW, który tworzą dwa obiekty. W listopadzie budynek został uruchomiony operacyjnie, by już na początku 2023 roku mogło tu pracować ponad 2000 osób.

Na łamach portalu WKATOWICACH.eu informowaliśmy o inauguracji działalności firmy PwC w wyższym z budynków .KTW. To najemca, który zajął największą powierzchnię w kompleksie – niemal 13 tys. m kw. na dziewięciu piętrach.

PwC Service Delivery Center działa w Katowicach już od 2009 roku, obecnie jesteśmy jednym z największych pracodawców w sektorze BPO/SSC na Górnym Śląsku. Co roku rozszerzamy zakres swojej działalności, dziś w naszym centrum prawie 1800 specjalistów i ekspertów z biur w Katowicach i Opolu współpracuje z koleżankami i kolegami z około 50 państw z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (region EMEA). Zapewniamy optymalne i dopasowane do potrzeb warunki pracy, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do biura, które wspiera efektywną współpracę i budowanie więzi międzyludzkich.mówi dyrektor zarządzający PwC Service Delivery Center w Katowicach, Andrzej Paschek

Przestrzeń biurową PwC SDC o powierzchni niemalże 10 tys mkw zaprojektowali architekci z warszawskiej pracowni The Design Group. Opracowali oni pełny projekt wykonawczy od koncepcji po nadzór.

Społeczność, jaką tworzą pracownicy PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center, od początku była podkreślana przez Klienta jako kluczowa. Nabrała ona jeszcze większego znaczenia w rzeczywistości post pandemicznej, w której to właśnie relacje społeczne są najczęstszym powodem powrotu do biura. Nowe biuro PwC SDC jest więc miejscem silnie związanym z integracją, komunikacją i współpracą osób tworzących tę firmę. Zadbaliśmy tu o wysoki komfort akustyczny, elastyczność przestrzeni i dopasowanie jej do modelu pracy hybrydowej.opowiada Konrad Krusiewicz, architekt i CEO The Design Group

Zdjęcia wnętrz i więcej informacji o otwarciu biur PwC w .KTW można znaleźć, klikając TUTAJ.

Miniony rok, pomimo zawirowań na rynku i niepewnej sytuacji, był bardzo udany dla zarządców kompleksu .KTW – w 2022 roku podpisano umowy na 11 500 m kw. z 7 firmami. Swoje biura prowadzą tu Ammega, SD Worx, Panattoni Europe, PwC Service Delivery Center i LKQ Europe, natomiast LOFTMILL jest w trakcie prac wykończeniowych.

.KTW w Katowicach przyjazne dla biznesu… i nie tylko!

.KTW przyciąga światowe marki nowoczesnością i możliwością elastycznego prowadzenia biznesu. Przestrzenie o tych atutach cieszą się dziś dużą popularnością, ponieważ dostosowują się do aktualnych potrzeb najemców, a przede wszystkim dają wysoki komfort użytkowy i gwarantują bezpieczeństwo.

Cieszymy się, że zaproponowany przez nas model inkubatora się sprawdza, a firmy, które się w nim rozwinęły, nie szukają daleko nowych przestrzeni, ponieważ ich oczekiwania spełnia wyższy biurowiec .KTW II. To również potwierdzenie, że nasz kompleks biurowy jest miejscem zarówno dla dojrzałych korporacji, jak również podmiotów o śmiałych ambicjach wzrostowych.mówi dyrektor ds. najmu i zarządzania portfelem nieruchomości TDJ Estate, Kamil Krępa

.KTW to miejsce nie tylko służące pracy, ale również tworzące warunki do integracji i spędzania czasu wolnego. W 2022 roku zorganizowano tu wydarzenia o charakterze otwartym (takie jak targi kawy czy koncert muzyki alternatywnej na najwyższej kondygnacji .KTW II).

Regularnie przeprowadzane są również inicjatywy skierowane do pracowników kompleksu biurowego zwiększające ich dobrostan, np. Dni Zdrowia, podczas których mogli skorzystać z masaży biurowych i porad dietetyka. Pod koniec roku ruszyła również IV edycja Budżetu Partycypacyjnego Najemców – społeczność .KTW najpierw wskazuje propozycje projektów, a następnie decyduje, które z nich zostaną realizowane.

Do tej pory przeprowadzono takie działania jak Słodkie i owocowe poniedziałki, .KTWmeets (pomieszczenie na parterze .KTW I służące spotkaniom i wideokonferencjom) czy Zielone .KTW (donice z roślinami ustawione na terenie zewnętrznym).