Kraków. Tak będą urządzone wnętrza biurowców przy al. Jana Pawła II

Trwa proces zapełniania się biur w trzech biurowcach Podium Park przy al. Jana Pawła II (trzeci budynek w budowie). Wiadomo też już, jak będą wyglądały niektóre wnętrza. Wśród nowych najemców firma TechnipFMC, która zaprezentowała, jak będą wyglądać ich biura w Podium Park.

TechnipFMC zajmie cztery piętra biurowca przy al. Jana Pawła II. To koncern o ogólnoświatowym zasięgu dostarczający rozwiązania technologiczne dla przemysłu energetycznego i specjalizujący się w innowacyjnych rozwiązaniach wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego. Działa zarówno w zakresie projektów podmorskich, jak i tych odbywających się na powierzchni. Za aranżację biura firmy odpowiada pracownia architektoniczna The Design Group.

– Mając na uwadze potrzeby klienta, zdecydowaliśmy, aby biuro konstrukcyjnie nawiązywało do tego, czym zajmuje się TechnipFMC, czyli wsparciem dla wydobycia surowców z dna morskiego. Wyznaczyliśmy zatem cztery poziomy: piętro pierwsze to przestrzeń podwodna, drugie stanowi lustro wody, trzecie i czwarte to pokłady jednostki pływającej używanej podczas morskich operacji. Nasza koncepcja bardzo spodobała się klientowi – tłumaczy arch. Konrad Krusiewicz, założyciel The Design Group.

Głównym zadaniem architektów było pokazanie elementów charakterystycznych dla działalności TechnipFMC. Jest tu technicznie i surowo – o taką przestrzeń zabiegał klient, który chciał stworzyć miejsce nie tylko wiele mówiące o samej firmie, ale także sprzyjające ścisłym umysłom pracujących tu inżynierów.

Najbardziej widocznym elementem jest odtworzenie klimatu sprzętu pływającego TechnipFMC – mamy odkryte instalacje i okablowanie, przemysłowe lampy, kratownice, kontenery oraz żółte barierki techniczne. Jest także orurowanie ciągnące się po wewnętrznej elewacji budynku w strefie void, od piętra drugiego aż po czwarte. Innym ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie ścian malowaną blachą trapezową, czy rozpięcie siatek cięto-ciągnionych na sufitach. W przestrzeni krakowskiego biura swoje miejsce znalazły także prawdziwe drzwi kontenerowe z odzysku.