Jak zaprojektować relaks w biurze?

Współczesne biura w niczym nie przypominają wszechobecnym jeszcze dekadę temu open space’ów wypchanych po brzegi kubikami, w których spędzało się większość dnia. W nowoczesnym biurze dba się również dobre samopoczucie pracownika, a służą temu chillout roomy, strefy rekreacji czy game roomy.

 

Biuro Universal Music Polska w Warszawie

Nowa siedziba Universal Music Polska to przestrzeń, w której panuje równowaga pomiędzy luźną atmosferą a korporacyjnym profesjonalizmem.
Na jednym z pięter biura Universal Music Polska zaprojektowana została specjalna strefa z kilkupoziomowymi trybunami, służąca zarówno kreatywnym spotkaniom, jak i indywidualnej pracy w mniej formalnych warunkach. Wyróżnia ją nastrojowe, ciepłe oświetlenie w formie rozgwieżdżonego nieba.

– Trybuny to strefa chilloutowa biura, która oprócz nastrojowego oświetlenia, charakteryzuje się wysokiej jakości systemem nagłośnienia oraz umieszczonym w centralnym miejscu monitorem – mówi arch. Ewelina Mężyńska z pracowni The Design Group odpowiedzialnej za projekt. – To kreatywna baza dla wszystkich pracowników, która ma służyć luźniejszym spotkaniom, odpoczynkowi, ale też i prezentacji premier teledysków. Właśnie dlatego strefę tę wyróżnia bardzo wysoka jakość audio video.