Finał konkursu The International Hotel & Property Awards 2021: ruszyło głosowanie internautów na projekty z całego świata – wśród nich realizacja biura polskiej pracowni The Design Group!

Czołowy brytyjski magazyn wnętrzarski „design et al” ogłosił właśnie shortlistę realizacji, które jury zakwalifikowało do finału prestiżowego konkursu The International Hotel & Property Awards 2021. W gronie finalistów znalazła się polska pracownia The Design Group z projektem wnętrz krakowskiego biura TechnipFMC. Ostatni etap głosowania publiczności właśnie się rozpoczął i potrwa do 1 września 2021 roku!

 

TERAZ WSZYSTKO W RĘKACH INTERNAUTÓW

Do ścisłego finału jury wytypowało projekty z całego świata, zgrupowane w 24 kategoriach obejmujących design hotelarski, wnętrz i nieruchomości. O ostatecznych wynikach w poszczególnych kategoriach zdecyduje liczba oddanych przez internautów głosów. Po zamknięciu głosowania organizatorzy zbiorą wszystkie głosy i zweryfikują je, również pod kątem występowania duplikatów.

 

Teraz wszystko w rękach internautów! Głosować może każdy do 1 września 2021 do godziny 18:00 polskiego czasu za pośrednictwem strony internetowej konkursu.
Aby głos był ważny, należy wskazać wybrany projekt w każdej kategorii. Projekt biura TechnipFMC znajduje się w kategorii numer 10 – Lobby/Public Areas – GLOBAL. Na koniec wystarczy wypełnić krótki formularz i wysłać głos.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii ogłoszeni zostaną podczas gali rozdania nagród, która odbędzie się 3 września 2021 na Capri (Włochy).

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE WNĘTRZ BIURA TECHNIPFMC

TechnipFMC jest światowym liderem w zakresie projektów energetycznych, technologii, systemów i usług. To koncern o ogólnoświatowym zasięgu dostarczający rozwiązania technologiczne dla przemysłu energetycznego. Firma specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego. Dodatkowo TechnipFMC zapewnia specjalistyczną wiedzę w obrębie działań podmorskich, lądowych/morskich i powierzchniowych.

Projektanci The Design Group powiązali główną ideę projektową z działalnością TechnipFMC. Dlatego też wewnątrz siedziby zadbali o wiele detali nawiązujących do maszyn, narzędzi i materiałów Klienta: przemysłowe lampy, kratownice, kontenery, żółte barierki techniczne czy drzwi kontenerowe z odzysku.

Niezykłym miejscem biura jest strefa void. Jest to wolna przestrzeń integrująca piętra II, III i IV oraz połączona przeszkleniem z piętrem I, które jest określane mianem przestrzeni „subsea”. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest patrzenie z pierwszej kondygnacji na pozostałe poziomy biura. niemalże tak, jak możemy obserwować świat będąc pod wodą.

To tu też zainstalowana została złota konstrukcja. Składa się ona z kilku tysięcy drobnych szklanych kulek podwieszonych na blisko 1000 sztuk linek. Przedstawia tzw. Subsea Tree, flagowy produkt firmy TechnipFMC, który osadzany na dnie morskim służy do kontroli wydobycia surowca. Strefa void to także integracja wszystkich pięter i zespołów za pomocą otwartej przestrzeni.