Euronet Polska ma nowe biuro. To projekt TheDesignGroup

W pierwszej połowie lipca br., Euronet Polska zmienia siedzibę i wprowadza się do kompleksu Gdański Business Center zrealizowanym przez HB Reavis na warszawskim Muranowie.  Za projekt i aranżację przestrzeni odpowiada firma TheDesignGroup.

Do dyspozycji pracowników Euronet Polska oraz jej dywizji pod marką epay będzie ponad 3 000 mkw. przestrzeni na V piętrze jednego z budynków. Dotychczas Euronet zajmował piętro w biurowcu Senator na ul. Bielańskiej 12 w Śródmieściu.

Głównym założeniem projektu było stworzenie otwartej, stymulującej komunikację przestrzeni, a efekt ten osiągnięto dzięki wprowadzeniu dużych przeszkleń, otwartych sufitów i szerokich korytarzy z zacisznymi miejscami do  kameralnych  spotkań. Z kolei wykorzystane w realizacji materiały naturalne, takie jak drewno czy żywa „zielona” ściana sprawiają, że we wnętrzu biura Euronet można uciec od zgiełku miasta. Tym sposobem projektantom udało się stworzyć przestrzeń lekką i stymulującą skupienie, kreatywność i efektywną pracę.

Dodatkowo, Euronet zadbał o zachowanie komfortowych warunków socjalnych. Do dyspozycji pracowników oddano nowoczesne, w pełni wyposażone przestrzenie kuchenno – jadalno – wypoczynkowe, w której mogą się oni oderwać od napływających maili i dzwoniących telefonów. Z myślą o pracownikach coraz liczniej dojeżdżających do pracy rowerami, stworzono dostęp do chronionego parkingu rowerowego, szatni oraz sanitariatów.

– Przeprowadzka do Gdański Business Center otwiera nowy rozdział w historii Euronet Polska. Nowa siedziba podkreśla nasze najważniejsze wartości, czyli innowacyjność i rozwój – powiedział Marek Szafirski, prezes zarządu Euronet Polska i dodaje: – A plany mamy ambitne, dlatego zależało nam na przestrzeni, która stworzy nam warunki do ich realizacji.

W procesie poszukiwania nowej siedziby oraz negocjacji, firmę Euronet Polska reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.