Drewno, korek, ciepłe kolory: W tych 10 biurach jest przytulnie!

Sterylne, niemal szpitalne aranżacje wnętrz biurowych odchodzą do lamusa. Teraz w biurach jest coraz przytulniej, a klimat ten budują ciepłe kolory i naturalne materiały, takie jak drewno.

 

Biuro Zendesk w Krakowie (MK29)

Warszawska pracownia The Design Group zaprojektowała wnętrza nowego biura Zendesk w biurowcu MK29 mieszczącym się przy Bulwarach Wiślanych w Krakowie. Pomimo okazałej powierzchni ponad 3 tys. mkw. we wnętrzach udało się stworzyć przytulną, domową atmosferę. Przestrzenie zdominowane są przez proste linie, czystą geometrię i naturalne materiały.

Biuro Zendesk w Krakowie, proj. The Design Group, fot. PION Studio

W wykończeniu poszczególnych stref znajdziemy przede wszystkim neutralne kolory, naturalne drewno i okleiny drewniane, wełnę oraz liczne rośliny. Te ostatnie sprawiają, że możemy poczuć się tu raczej jak w ogrodzie niż zamkniętej przestrzeni biurowej.

– Firmie bardzo zależało na tym, by przestrzenie ich biura były domowe, naturalne, a zarazem niezapomniane. Nie mogło przypominać tradycyjnego, korporacyjnego miejsca pracy, dlatego nawet zastosowana w środku barwa światła, nie jest typowa dla wnętrz biurowych – postawiliśmy tu bowiem na ciepły odcień (o natężeniu 2700 kelwinów) – mówi Alicja Zielińska-Popiela, architektka TDG odpowiedzialna za koncepcję i projekt wnętrz biura Zendesk.

Biuro OLX w Poznaniu (Maraton)

Architekci z pracowni The Design Group podjęli się zaprojektowania wnętrz biura Grupy OLX po jego powiększeniu. To był specyficzny czas po szczycie pandemii. Klient miał świadomość, że musi stworzyć dla pracowników przestrzeń, w której poczują się równie swobodnie jak w domu podczas home office. Tak, by chcieli tu wrócić. Dlatego biuro łączy ergonomię z domową przytulnością, a nowoczesne rozwiązania, jak elektryczne biurka czy specjalistyczne oświetlenie, funkcjonują tu obok komfortowych sof i miękkich dywanów.

Biuro OLX w Poznaniu, proj. The Design Group, fot. mat. prasowe TDG

W projekcie pojawiło się dużo softów, na których można wygodnie się rozsiąść i pracować tak jak w domowym zaciszu. Klimat ten podkreślają liczne drewniane elementy aranżacyjne, miękkie dywany na podłodze oraz grube kotary. Pojawia się tu także dużo pastelowych kolorów oraz roślin.

200 ton to waga laminowanych baffli podwieszonych na sufitach biura. Z jednej strony ich układ świetnie zdynamizował aranżację sufitów, a przy okazji nadał całości ciepła właściwemu drewnu. Z drugiej zapewnił przestrzeni odpowiednią akustykę.

Biuro Allegro w Poznaniu (Nowy Rynek D)

W ubiegłym roku Allegro wprowadziło się do nowego biura w Poznaniu, gdzie do dyspozycji ma blisko 25 tys. mkw. przestrzeni w budynku Nowy Rynek D.

Wnętrza biurowe Allegro zaprojektowane przez The Design Group łączą domowy, przyjazny klimat z nowoczesnym stylem, który koresponduje z charakterem i stylem budynku D poznańskiego kompleksu Nowy Rynek. Częścią oryginalnej elewacji budynku D są pionowe pasy mieniące się odcieniami zieleni i rdzawego różu, które zostały przechwycone do wnętrz. Imitujące fasadę biurowca drewniane szczeble można spotkać niemalże na każdym piętrze biura Allegro.

Biuro Allegro w Poznaniu, proj. The Design Group, fot. fotomohito

Biuro Allegro w Poznaniu, proj. The Design Group, fot. fotomohito

Design tarasu jest spójny z pozostałą częścią biurową – jest tu domowo, przytulnie i zielono, a także w wielu jego miejscach przenika się motyw koła w postaci zaokrąglonych siedzisk czy organicznych kształtów drewnianych szczebelków. Z tarasem sąsiaduje strefa kuchenna. Jej przestrzeń jest jasna, uzupełniona kontrastowymi dodatkami i ciepłymi akcentami w postaci fornirowanej okładziny. Całość uzupełniają bujane fotele.