Coworki w Warszawie: 5 biur w klimatycznych miejscach

Odnowiona hala targowa o niemal kultowym statusie, dawna fabryki wódki, niegdysiejsza siedziba teatru, odnowiona rezydencja hrabiowska… coworki powstają nie tylko w klasycznych biurowcach. Takie klimatyczne miejscówki znajdziemy na przykład w Warszawie.

Solutions.Rent na placu Małachowskiego

Warszawski coworking Solutions.Rent Coworking zajmuje dwa piętra w historycznym luksusowym budynku na placu Małachowskiego: odnowionej rezydencji hrabiego Edwarda Raczyńskiego.

Za projekt wnętrza o pow. 2,4 tys. mkw. odpowiadała pracownia The Design Group. Prace wykonała firma Tétris. Jakie były główne założenia projektu?

Stworzenie ciekawej przestrzeni multifunkcyjnej. Przestrzeni pozwalającej na dopasowanie do wielu różnych potrzeb różnorodnych użytkowników. Pierwszym krokiem było opracowanie planu powierzchni, który poza maksymalizacją atrakcyjnej przestrzeni do pracy pozwoliłby na stworzenie wielu przestrzeni do pracy wspólnej. Druga rzecz to zaprojektowanie przestrzeni wyjątkowej – opowiada Konrad Krusiewicz, założyciel i architekt The Design Group.