Biuro z pozytywną energią

POLSKA Przestrzeń bez barier i zbędnych podziałów, gdzie nowoczesny styl miesza się z domowymi klimatami. Nowe biuro firmy UPC w Warszawie stworzyła pracownia The Design Group.

Biuro firmy UPC działającej w segmencie usług telekomunikacyjnych ma blisko 3,3 tys. mkw. powierzchni i znajduje się na dwóch piętrach wieżowca w warszawskim kompleksie Spark. Projektanci z warszawskiej pracowni The Design Group stworzyli wnętrza pełne barw, dynamiki, i przenikających się stylów. Znajdują się tam przestrzenie, które kojarzą się zarówno z domowymi klimatami, jak i zaprojektowane w nowoczesnej stylistyce.

Świetliste kręgi na suficie zlokalizowane w recepcji symbolizują komplementarne usługi firmy UPC. W tej przestrzeni znajdują się również eleganckie meble, które pasowałyby bardziej do salonu lub kawiarni, niż poczekalni. Wizualnym dopełnieniem całości są grafiki i hasła, które m.in. motywują do działania i dodają energii. Ideę otwartości firmy dopełniają ażurowe ściany i brak wyraźnych podziałów. Z kolei wiele wspólnych przestrzeni oraz zieleń, czynią biuro bardziej przyjaznym. – Głównym celem wyznaczonym przez klienta było stworzenie przestrzeni w modelu happy office, co nawiązuje do kluczowego hasła UPC – Happy Home. Miejsca, które sprzyja zadowoleniu pracowników i zaraża ich pozytywnym myśleniem i energią – przekonuje Martyna Smętek, która odpowiadała za projekt ze strony The Design Group.