Biuro to nie tylko open space! Sale spotkań, pokoje do pracy w skupieniu – tak się je urządza

Od lat w aranżacji wnętrz biur dominują open space’y. Od dawna nie są to już jednak otwarte hale ze stłoczonymi kubikami. Otwarte przestrzenie architekci łączą z salami konferencyjnymi i mniejszymi salkami do bardziej kameralnych spotkań, intymnymi pokojami do pracy w ciszy i budkami do rozmów telefonicznych.

 

Biuro TechnipFMC w Krakowie

W krakowskim biurze TechnipFMC zaprojektowanym przez The Design Group drugie piętro pełni funkcje reprezentacyjne. To tu znajduje się recepcja oraz przestrzeń eventowa dedykowana m.in. spotkaniom typu town hall.

– Na przestrzeń eventową składają się cztery salki konferencyjne wyposażone w mobilne ścianki, które umożliwiają dowolną aranżację tego miejsca oraz nieduża strefa warm up i cool down. Podział ten przydaje się obydwu typom osobowości: ekstrawertykom i introwertykom. W zależności od predyspozycji mogą przeprowadzić small talki przy kawie, w dogodnym dla nich momencie np. tuż przed lub po konferencji czy szkoleniu – mówi architektka Marta Konarska z The Design Group, odpowiedzialna za koncepcję biura TechnipFMC.

W gabinetach, w salkach spotkań i salkach do pracy sufit zdobią moduły z siatki cięto-ciągnionej malowane na czarno, pod którymi zamocowane są instalacje oraz wełna mineralna również w tym samym kolorze. Zamknięte gabinety spełniają więc wymogi akustyczne. Dodatkowo rozwiązanie to jest ciekawe pod względem estetycznym, ponieważ pomiędzy siatką a stropem pozostaje wrażenie przestrzeni.