Biuro Solutions Rent Coworking projektu The Design Group

Na mapie Warszawy pojawiło się nowe, wyjątkowe biuro coworkingowe przygotowane dla firmy Solutions Rent Coworking. Zaprojektowane przez The Design Group Konrada Krusiewicza wnętrze znajduje się w odrestaurowanej kamienicy Raczyńskich, będącej perełką warszawskiej architektury. Pomimo iż po przebudowie budynek zyskał nowoczesny charakter, w środku wciąż wyczuwalna jest jego długa historia.

Biuro Solutions Rent Coworking

To właśnie dlatego od samego początku założeniem projektu było stworzenie wnętrza w taki sposób, aby komponowało się z otoczeniem budynku. Tak powstała koncepcja przestrzeni biurowej o charakterze eklektycznym, która przy swojej elegancji daje poczucie swobody, pobudza kreatywność, ,,namawia’’ do ciągłego jej odkrywania.

Biuro Solutions Rent Coworking projektu The Design Group

Bazą projektu jest klasyczne i ponadczasowe połączenie bieli, czerni i szarości. Postanowiliśmy je wzbogacić o odważne kolory ścian w pomieszczeniach pracy kreatywnej, różnorodne tkaniny, obrazy czy dywany. Przeszklenia i drzwi zyskały szprosy, a ściany zostały wykończone sztukaterią. To wszystko odróżnia tę przestrzeń na tle innych wnętrz coworkingowych. – mówi Konrad Krusiewicz.

Biuro Solutions Rent Coworking projektu The Design Group

,,Moim największym wyzwaniem było zaprojektowanie funkcjonalnego biura, które jednocześnie miałoby charakter przestrzeni różnorodnej i kreatywnej. Zależało mi na stworzeniu wnętrza wyjątkowego, odbiegającego stylistyką od innych miejsc tego typu. Dzięki swojej różnorodności projekt Solutions Rent Coworking dał mi możliwość zrealizowania wielu artystycznych wizji, o których myślałam od dawna.’’ – opowiada Emilia Wójcicka,  projektantka z TDG.

Wygodne i praktyczne meble

Ważnym elementem całej realizacji są meble – wygodne i praktyczne, ale przede wszystkim domowe i eleganckie.  Dlatego też w tym wnętrzu znajdziemy design nawiązujący do klasycznego wzornictwa z dbałością o najmniejsze szczegóły. Na powierzchni znajdziemy również wyselekcjonowane ozdoby w postaci rzeźb, starych albumów fotograficznych, luster czy świeczników. Dzięki temu wnętrze jest przytulne i zyskuje wyjątkowy charakter.

,,Najbardziej dumna jestem z tego, że udało się nam stworzyć wnętrze, które nie tylko dostarcza użytkownikom idealne warunki do pracy, ale przede wszystkim swoją stylistyką nadaje mu przytulny klimat, kojarzący się z miejską kawiarnią w starej kamienicy. ‘’– dodaje Emilia Wójcicka.

Biuro Solutions Rent Coworking projektu The Design Group

Wchodząc do biura, powita nas przestronna, jasna recepcja pełna złotych elementów. Wnętrze recepcji z ladą recepcyjną w formie marmurowej bryły wyposażone jest w wygodne, miękkie meble i dużą ilość roślinności. Sercem biura jest jednak zdecydowanie bar – jest to miejsce spotkań i odpoczynku, ale także idealnie nada się do pracy w mniej formalnym otoczeniu. Biuro Solutions Rent Coworking posiada dwie tego typu przestrzenie – po jednej na każdym piętrze.

Biuro Solutions Rent Coworking projektu The Design Group

Ubrane w różnorodne miejsca do siedzenia, regały pełne gazet i książek, stół bilardowy czy telewizor zachęca do pozostania na dłuższą chwilę. Biuro wyposażone jest w komfortowe sale konferencyjne, budki telefoniczne, pokoje biurowe przeznaczone dla jednej lub większej liczby osób otwarte przestrzenie do pracy zespołowej dzięki czemu każdy znajdzie miejsce do realizacji swoich planów biznesowych.

Pracownia The Design Group

Pracownia The Design Group została założona w 2015 roku, mając od początku w swoim zespole projektantów i architektów z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu wnętrz biurowych oraz doradztwie architektonicznym przy realizacjach inwestycji komercyjnych – w szczególności budynków biurowych.