Biuro skrojone na miarę według The Design Group

Firma Eset, zajmująca się ochroną w cyberprzestrzeni, twórca innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa komputerowego, przeniosła swoją siedzibę do nowej lokalizacji w Krakowie. Za projekt wnętrza odpowiada biuro projektowe The Design Group z Warszawy, które stworzyło przestrzeń skrojoną pod potrzeby inwestora, łącząc klimat przytulnej elegancji z motywami nowoczesnych technologii.

Biuro zlokalizowane na blisko 1 800 mkw. w kompleksie biurowym Bronowice Business Center staje się dziś miejscem wyjątkowym na mapie małopolskiej stolicy. Już od samego wejścia widać, że przestrzeń ta pełna jest niecodziennych rozwiązań projektowych. Wnętrze spaja ze sobą elegancję z surowością strefa recepcji zachęca do poznania biura w całości. Betonowa żywica na ścianach, imitująca dębową deskę podłoga czy otwarty sufit z malowanymi na czarno instalacjami tworzą intrygujące tło dla imponującej roślinności i turkusowych detali nawiązujących do firmowych barw firmy Eset. Na powierzchni całego biura przenikają się przytulne motywy domowe z duszą industrialnej nowoczesności.

Charakterystycznym elementem biura są długie korytarze, których ściany zaaranżowano różnorodnymi okładzinami. Pasy drewna przeplatane są z fragmentami ścian zielonych oraz betonu architektonicznego. Mocnym akcentem są również specjalnie zaprojektowane graffiti nawiązujące do informatycznej specyfiki branży Eset. Całość podkreśla linearne oświetlenie biegnące w górę po ścianie i przechodzące na sufit tworząc prawdziwe bramy świetlne.

Centralnym punktem biura jest duża kuchnia połączona ze strefą chillout, w których każdy z użytkowników znajdzie miejsce dla siebie. Oprócz dużych stołów nakłaniających do integracji są tam może również miejsce z konsolą do gier, fotele do masażu oraz miękkie kanapy zacisznie ukryte za ogromnymi, żywymi palmami. Całość przestrzeni dzielą geometryczne pasy na podłodze oraz imponujące podwieszane sufity z drewnianych szczebelków.

Biuro firmy Eset jest miejscem wyjątkowym również pod względem samych warunków pracy. Wszystkie stanowiska pracy zlokalizowane są w ergonomicznych gabinetach o świetnej akustyce i dedykowanym oświetleniu, wyposażonych w biurka z elektryczną regulacją wysokości do pracy sit-stand oraz wysokiej klasy w pełni ergonomiczne fotele pracownicze.