Allegro na pięciu piętrach Fabryki Norblina

Platforma zakupowa w warszawskiej Fabryce Norblina wynajęła niemal 16,2 tys. mkw.

Allegro ma siedzibę w Poznaniu, a biura w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Firma zatrudnia 2,1 tys. osób. W warszawskim biurze pracuje 640 specjalistów.

Nowe biuro firmy zajmie pięć pięter w biurowcu B wielofunkcyjnego kompleksu Fabryka Norblina. Firma przeprowadzi się z biurowca Q22 do Fabryki Norblina etapami, zaczynając od lipca 2021 r.

– Allegro potrzebowało większego biura ze względu na dynamiczny rozwój zespołu. Proces relokacji firma rozpoczęła z dwuletnim wyprzedzeniem, dzięki czemu mieliśmy czas na dokładną weryfikację ofert i dostosowanie warunków umowy do potrzeb klienta – mówi cytowany w komunikacie Artur Sutor, partner, dyrektor działu reprezentacji najemców biurowych w firmie Cresa Polska, która reprezentowała najemcę w negocjacjach z Grupą Capital Park. – Dla Allegro ważna była dobrze skomunikowana lokalizacja, duża powierzchnia piętra, dostępność obiektu w drugiej połowie przyszłego roku oraz liczne udogodnienia dla pracowników. Fabryka Norblina spełniła wszystkie wymagania.

Do zaprojektowania wnętrz nowej siedziby Allegro zaangażowało architektów z The Design Group. – Chcąc zachować pofabryczny klimat dawnej fabryki Norblina, architekci postanowili wykorzystać w projekcie wnętrz biura Allegro dużą ilość przeszkleń wraz z charakterystycznymi dla stylu industrialnego szprosami – czytamy w komunikacie. – To, co będzie wyróżniać tę przestrzeń, to m.in. ekologia. W myśl recyclingu, dbałości o klimat i środowisko, wnętrza biura w większości wypełniać będą materiały naturalne. Allegro stawia też na roślinność i domowy klimat, dlatego zaprojektowano unikatowe miejsce wypoczynku w formie „green island”, gdzie zostanie wytworzony swoisty mikroklimat z niespotykanymi dotąd w biurach roślinami.

– Fabryka Norblina to projekt unikalny na skalę światową. Wokół jej historii, zabytkowych budynków i maszyn oraz historycznych uliczek, odwołując się do tradycji designu i sztuki będziemy budować tożsamość tego wyjątkowego obiektu. Tworzymy kompleks przyszłości, z komfortowymi biurami, szeroką ofertą rozrywkową, gastronomiczną, usługową, handlową, kulturalną oraz wellness, niespotykaną do tej pory w Polsce – podkreśla w komunikacie Magdalena Terech z Grupy Capital Park. – Ogromnie cieszymy się z podpisanej z Allegro umowy. To dla naszego projektu modelowy najemca, który gromadzi ludzi pełnych pasji, pomysłów i chęci do działania. To właśnie oni razem z innymi pracownikami biur będą stanowili o atmosferze tego miejsca.

Fabryka Norblina to inwestycja w centrum stolicy u zbiegu ulic Żelaznej, Prostej i Łuckiej. Na 2 ha powstaje 65 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 41 tys. mkw. będą stanowiły biura. Pozostałe ponad 24 tys. mkw. będzie połączeniem kilku funkcji: rozrywkowej, gastronomicznej, usługowej, handlowej, kulturalnej i wellness. Dla użytkowników kompleksu został przewidziany 4-poziomowy podziemny parking na 720 miejsc parkingowych i 200 miejsc dla rowerów.

Budynki będą wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań – w fazie projektowej otrzymały precertyfikację BREEAM na poziomie Very Good. Dla upamiętnienia historii zakładów przy ulicy Żelaznej inwestor tworzy Muzeum Fabryki Norblina.

Wśród najemców Fabryki Norblina znajdzie się m.in. BioBazar (1,8 tys. mkw.), butikowe kino z siedmioma salami (3.300 mkw.), foodhall z ponad 30 konceptami gastronomicznymi (3,2 tys. mkw.), Piano Bar z muzyką na żywo (408 mkw.), a także liczne restauracje. W zrewitalizowanym kompleksie znajdzie się także Globalne Centrum Usług Biznesowych Japan Tobacco International o powierzchni 8,5 tys. mkw.

Inwestorem i pomysłodawcą rewitalizacji Fabryki Norblina jest Grupa Capital Park.